head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Special Green Tea, Ceylon OP
Charakteristika
Tmavě zelené i světleji zelené  lístky, drobné, svinuté, nepravidelné a roztřepené. Vůně jemnější, květinově trávová, nasládlá. Kvalitnější cejlonský čaj. Vůně a list jsou typické pro tamní podnebí. Snoubí se v něm drsnější podmínky i lehkost a svěžest čaje.
Příprava
Zalijeme asi 4g lístků v konvičce či zhongu vodou o teplotě asi 85°C. Doba louhování je 1 až 3 minutky. Víc jak 2 nálevy nepřipravíte. Pozor nepřelouhovat.
Vlastnosti nálevu
Barva je žlutavá. Vůně nálevu je květinově trávová, silnější, příjemná. Chuť je silnější, ušlechtile nahořklá, hutná, sládnoucí. Dozvuk delší, sládnoucí s tóny květin.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední až delší. Cena v roce 2009 byla 198 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je vhodný po ránu a dopoledne. Pozor nepřelouhovat je velmi silný a povzbuzující. Doporučuji i po hutném jídle, zabijačce nebo i k sladkému zákusku. Povzbuzuje 1. a 3. čakru. Kdo má citlivý žaludek, neměl by pít tento čaj na lačno, nebo si jej udělat slabší. Vhodný také na delší pochody, tůry v drsnějších podmínkách, vytrvalostních sportech a stresové zátěži.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Special Green Tea, Ceylon OP
Special Green Tea, Ceylon OP
Special Green Tea, Ceylon OP
tea