head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Tai Ping Hou Kui AAA, 2010 / Náčelník opic z Hou Kuenu - zelený čaj
Charakteristika
Zelený list hrající všemi odstíny této barvy, je podlouhlý slisovaný na slabounké mečovité tvary. List je opravdu dlouhý až 12cm, čaj tvoří tips a dva rozvinuté listy. List má červené žilkování. Vůně je sladká, vegetální, ovocná až orchideová.  Je to jeden z deseti nejslavnějších čínských čajů a tohle je originální tradičně dělaný Tai Ping Hou Kui. Sklizeň: Jaro 2010 - den Gu Yu ( tradiční den sklizně tohoto čaje ). Oblast: An Hui, okolí jezera Tai Ping, vesnice Xin Ming 750 m.n. m. Zpracovaní: Tradiční a starobylý způsob - Qia Jian. Listy se tvarují pomocí prstů,  není tak vyvíjen tak velký tlak jako při strojovém zpracovávání, je to hodně pozitivně znát v chuti čaje. Čajová rarita, rozhodně zkuste, pokud budete mít to štěstí jej sehnat, pozor na padělky a strojově vytvořené, jsou také dobré, až ale ochutnáte tento, tak uvidíte znatelný rozdíl!
Příprava
Přibližně 3g lístků na 100 ml vložíme zhongu či konvičce zalijeme vodou o teplotě 75 až 85°C. Doba louhování je 30s až 5 minut. Nálevů připravíme až 6.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zelená, čirá. Vůně jemná, sladce pečená, ovocná, orchideově květinová, příjemná. Chuť je jemná, nasládlá, příjemná, lehce pečená, osvěžující a květinová. V každém nálevu se snoubí jiné chutě, tento čaj mne velmi baví, stojí za to si sním pohrát v přípravě. Každý nálev je jiný a podobné chutě jako v tomto čaji se těžko popisují jelikož se objevují jen vzácně. Dozvuk je sládnoucí, příjemný, ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2010 byla 1200Kč za100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Navozuje slavnostní náladu a pohodu. Velmi osvěžuje v parných dnech, po práci, sportu či cestovaní. Vynikající čaj pro zbystření smyslů a težkých rozhodování. Ovlivňuje 1., 3. a 6. čakru. Vynikající čaj na povzbuzení mysli, těla i ducha.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Tai Ping Hou Kui AAA, 2010

Tai Ping Hou Kui AAA, 2010

Tai Ping Hou Kui AAA, 2010
tea