head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Tamacha, 2009 /  Japonský zelený čaj
Charakteristika
Tmavě-zelené drobné listky s lístky co jsou do kuliček velikosti čočky nepravidelně smotané. Vůně silnější trávová, sladká, ovocně smetanová, lehce pražená. Zpracování na pánvi, velmi pečlivé. Kultivar: Yabukita. Sklizeň: První jarní sklizeň roku 2009, ( Ichibancha ). Oblast: Okolí města Ureshino v prefektuře Saga. Výborný japonský čajík!
Příprava
Zalijeme asi 5g lístků na 120 ml, vodou o teplotě 55 až 75°C. Připravujeme v konvičce nebo japonském setu. Louhujeme 1 minutku první nálev, další tak 5s a postupně přidáváme dle toho jak se vyvíjí chuť čaje a dle našich chuťových požadavků. Nálevů připravíme tak 5. Nepřelouhovat!
Vlastnosti nálevu
Barva je nefritově zelená, jemná a příjemná vůně posekané trávy se zvláštním pro japonské čaje typickou smetanovou vůní, sladkostí a praženým tónem. Chuť je jemná, příjemná, osvěžující, jemně smetanová, smetanově hustá a nasládlá. Dozvuk je nasládlý, delší, později jemně a ušlechtile hořknoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2009 byla 320kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Doporučuji na pozdní rána, po předchozím namáhavém dnu, jako po služební cestě, sportovních výkonech. Velmi pozitivně vás naladí a dostane do pohody před stresující situací a uklidní po ní. Velmi dobrý čaj na vyložené nakopnutí a hození do reality na plný a rychlý start! Také vhodná na těžká rána.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Tamacha, 2009
Tamacha, 2009
Tamacha, 2009
tea