head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Tai Ping Hou Kui, 2009 / Náčelník opic z Hou Kuenu
Charakteristika
Zelený list hrající všemi odstíny této barvy, je podlouhlý slisovaný na slabounké mečovité tvary. List je opravdu dlouhý až 12cm. List má červené žilkování. Vůně je sladká, vegetální, ovocná až orchideová.  Je to jeden z deseti nejslavnějších čínských čajů. Sklizeň: Jaro 2009. Oblast: An Chuei, Tai Ping u jezera Tai Hu.
Příprava
Přibližně 4g lístků na 100 ml vložíme zhongu či konvičce zalijeme vodou o teplotě 75 až 85°C. Doba louhování je 1 až 5 minut. Nálevů připravíme až 6.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zelená. Vůně jemná, sladce pečená, květinová, příjemná. Chuť je jemná, nasládlá, příjemná, lehce pečená, osvěžující a květinová. Dozvuk je sládnoucí, příjemný, ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2009 byla 360Kč za100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Navozuje slavnostní náladu a pohodu. Velmi osvěžuje v parných dnech, po práci, sportu či cestovaní. Vynikající čaj pro zbystření smyslů a težkých rozhodování. Ovlivňuje 1., 3. a 6. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Tai Ping Hou
Tai Ping Hou
Tai Ping Hou
tea