head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Thajský úsměv, Green Tea no. 12 / zelený čaj, Lu Cha
Charakteristika
Zelené, světle hnědé až šedavé drátkovité, lehce zpřehýbané, volně rolované lístky, velké procento tipsů. Lísty jsou větší, sem tam větvička. Velmi sladce až omamně vonící po smetaně a tropickém ovoci, dále lehce pečeně, až oříškově vonící. Kultivar: Green Tea no.12, s čajovníků slizených z indočínského džátu. Oblast: Thajsko. Sklizeň: Polovina listopadu 2008. Zpracování: Sběrová formule je stejná s oolongy, ale čaj je to zelený, nezaměnovat. Oxidace není žádná. Velmi dobrý a zajímavý čaj, s nezaměnitelným charakterem! Rozhodně zkuste!
Příprava
Zalijeme asi 4g lístků, vodou o teplotě 75 až 85°C. Připravujeme v  zhongu to je cca 125ml. Louhujeme 30 - 60s. Nálevů připravíme tak 3. Doporučuji také Kung Fu Cha.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto-zelená, příjemné sladké vůně s jemnou květinovou a ovocnou vůní. Chuť je jemná, sladká, smetanové omamná, květinově ovocná se stopou tropického ovoce, decentně pečená. Dozvuk je kratší, nasládlý, jedinečný s ovocným tónem. V tomto čaji nejsou žádné stopy hořkosti!
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2009 byla  cca 160Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je lehce povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Pro lehké a tvůrčí povzbuzení je vhodný i v pozdních hodinách .Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 2., 4 a 6. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení i k překonání samoty. Výborný i před sportovním výkonem. Je to velmi specifický čajík, doporučuji zkusit! Pozitivně nás psychicky naladí na celý den. Velmi vhodný i pro chmurné dny i po citové stránce.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Thajský úsměv, Green Tea no. 12
Thajský úsměv, Green Tea no. 12
Thajský úsměv, Green Tea no. 12
tea