head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Tkibuli Green Tea, Gruzie, 2009 / Zelený čaj z Gruzie
Charakteristika
Světle až tmavě zelené lístky s ochmýřeným tipsem. Drátkovité, nepravidelné a zpřehýbané větší listy. Vůně je jemná, ovocná, květinová a velmi sladká, až medová. Sklizeň: Jaro 2009. Oblast: Gruzie, 1600 m. n. m.. Zpracování: Pečlivé. Výtečný čaj.
Příprava
Asi 4g lístků na 100ml vložíme nejlépe do zhongu a zalijeme vodou o teplotě 80 až 90°C. Louhujeme 1 až 3 minuty. Nálevů připravíme až 4! Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je více. Ale pozor, nepřelouhovat.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je zeleno-žlutá, lehce kalná. Vůně jemná, ovocná, květinová. Chuť je sladká, svěží, lehce ušlechtile nahořklá, lehce ovocná. Dozvuk je drsnější, sladký, příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je menší, cena v roce 2009 byla cca 300Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Silnější a povzbuzující čaj na ranní popíjení. Vynikající na dobrou náladu a pohodu. Velmi osvěžující čaj. Ovlivňuje 1. a 3. čakru. Doporučuji před sportovním výkonem nebo stresovou situací. Silnější nálev, by mohl u citlivých jedinců dráždit žaludek.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Tkibuli Green Tea
Tkibuli Green Tea
Tkibuli Green Tea
tea