head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Tra Bac Thai / Vietnamský zelený čaj
Charakteristika
Tmavě zelené, pečlivě svinuté, drátkovité, celé a malinko potrhané a lehce pokroucené lístky. Vůně je trávovitá, květinově nasládlá a velmi příjemná. Zpracování: Kvalitní. Jedná se o vyšší třídu čaje Thom Ngon. Původ: Střední část Vietnamu. Velmi dobrý a svěží čajík, doporučuji zkusit.
Příprava
Zalijeme asi 5g lístků v konvičce či zhongu cca 140 ml, vodou o teplotě asi 80°C. Doba louhování je 1 až 3 minutky. Připravíme asi 3 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva je světle zelená až žlutá. Vůně nálevu je těžší, květinově trávová, příjemná. Chuť je jemná a nasládlá prakticky bez svíravosti. Dozvuk delší, nasládlý, příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je malá. Cena v roce 2009 byla 180Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je vhodný po ránu a dopoledne. Pozor nepřelouhovat je velmi silný a povzbuzující. Moc dobrý na výlety po krajině. Ovlivňuje 1. a 3. čakru. Vhodný po jídle. Na lačný žaludek by jej mohl dráždit. Moc dobrý před sportovním výkonem.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Tra Bac Thai
Tra Bac Thai
Tra Bac Thai
tea