head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Yunnan Yue Guang Bai 2010 / Bílý měsíční svit
Charakteristika
Světle-zelené a stříbrno šedé až hnědé lístky, velké procento tipsů. Lísty velmí dlouhé, nadýchané a jsou velmi vysoké kvality. Kultivar: Da Ye, velkolistá varieta Yunnanksého čajovníku. Vůně ovocná až trávová, sladší. Čaj je svojím zpracováním něco mezi bílým a zeleným čajem, čase se stává čajem červeným. Sklizeň: jaro 18tý únor 2010 Batch S1001. Oblast: Yunan, Simao, Jingdong, 1200 metrů nad mořem. Zpracování: Unikátní, po sklizni a krátkém zavadání, je čaj sušen proudem teplého vzduchu. Producent: Privátní. Velmi dobrý a zajímavý čaj, s typickou chutí čajů z této oblasti, rozhodně doporučuji.
Příprava
Zalijeme asi 6g lístků na 150ml, vodou o teplotě 80 až 95°C. Připravujeme v  zhongu to je cca 125ml. Louhujeme 1min. první nálev, na další  přidáváme tak 35, 45, 60s..... Nálevů připravíme tak 5.
Vlastnosti nálevu
Barva je žlutooranžová. Vůně je jemná s květinovou a ovocnou vůní. Chuť je jemná, nasládlá, decentně trávovitá, lehce svíravá, lehce kořenitá a ovocná. Velmi přípomíná bílé čaje svou hořkosladkostí. Nepřelouhovat! Dozvuk je kratší, nasládlý ušlechtile nahořklý, jedinečný a kořenitý s ovocným tónem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2010 byla 170Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Je to velmi specifický čajík, doporučuji zkusit! Pozitivně nás psychicky naladí na celý den. Tento čaj je doporučován čínskou medicínou na zlepšení zraku a pročištění pórů.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Yunnan Yue Guang Bai 2010
Yunnan Yue Guang Bai 2010
Yunnan Yue Guang Bai 2010
tea