head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yunnan, Yi Liang, Bao Hong AAA, 2014 / Zelený čínský čaj
Charakteristika
Světle zelený až tmavě zelený překladáný drobný list, téměř jen tipsy a první lístek. Vůně je silně ovocná, trávová, lehce květinová, velmi příjemná a ovocně nasládlá. Historie čaje je stará asi 1200 let do dynastie Tang. Tento čaj se pěstuje pouze na svazích hory Bao Hong, kde je klášter, jehož mniši založili čajové zahrady. Čaj byl darován mnichy z Fujianu. Kvalita: AAA. Sklizeň: Únor - březen 2014, první sběr. Zpracování: Čaj je spracován velmi podobně jako slavný Long Jing. Oblast: Bao Hong, Yi Liang, Yunnan, cca 1500 - 1600 m.n.m. Kultivar: Původně fujianský malolistý čajovník. Sklizeň: Ruční. Zpracování: Tradiční, ruční. Producent je privátní. Naprosto luxusní čaj!
Příprava
Množství dle chuti asi 5 g na 100 ml zalijeme vodou o teplotě 80 až 85 °C, připravujeme nejlépe v Zhongu, nebo konvičce. Doba louhování je 30 s až 3 minuty. Počet nálevů je až 7. Pozor na přelouhování!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zelená, až žlutá. Vůně trávová, svěží, květinová, jemně pečená, sladká. Chuť je nasládlá, lehce vegetální. Dominuje težší, přažený tipsový tón, jako u Long Jing. Dozvuk je středně dlouhý, ušlechtilý, sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je malá. Cena v roce 2014 byla 347 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čaj. Vhodný do dne který Vás vyčerpal. Výborně očišťuje na těle i na duchu. Velmi vhodný proti jarní únavě. Výtečný na dlouhá rána, pro pozvolné nabuzení na zbytek dne.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
BaoHong2014
BaoHong2014
BaoHong2014
tea