head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yunnan, Ai Lao Shan, Lu Xue Zhen, AAA, 2014 / Zelený čínský čaj
Charakteristika
Světle zelený až tmavě zelený překládaný drobný listové výhonky a tips. Vůně je silně ovocná, trávová, lehce květinová, velmi příjemná a ovocně nasládlá. Kvalita: AAA. Jméno: Nefritové a sněhobílé jehličky. Sklizeň: Ruční březen 2014, první sběr. Zpracování: Tradiční, ruční. Oblast: Ai Lao, Wu Liang, Yunnan cca 2000 m.n.m. Kultivar: Da Ye. Producent je privátní. Naprosto luxusní čaj!
Příprava
Množství dle chuti, asi 5 g na 100 ml zalijeme vodou o teplotě 80 až 85 °C, připravujeme nejlépe v Zhongu, nebo konvičce. Doba louhování je 30 s až 3 minuty. Počet nálevů je až 7. Pozor na přelouhování, pak trpkne.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zelená, až žlutá. Vůně trávová, svěží ovocná, květinová, jemně pečená, sladká. Chuť je nasládlá, silněji příjemně vegetální. Je cítit ovoce, na pozadí i luční květiny. Velmi delikátní chuť, svěží, silná, ne nepříjemná. Dozvuk je středně dlouhý, ušlechtilý, sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je malá. Cena v roce 2014 byla 207 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čaj. Vhodný do dne který Vás vyčerpal. Výborně očišťuje na těle i na duchu. Velmi vhodný proti jarní únavě. Výtečný na dlouhá rána, pro pozvolné nabuzení na zbytek dne.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
YunnanLuXueZhen2014
YunnanLuXueZhen2014
YunnanLuXueZhen2014
tea