head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yunnan, Yin Pan Sha, Xiao Yin Ya AAA, 2014 / Zelený čínský čaj
Charakteristika
Světle zelený až tmavě zelený pokroucený list, sklizí se v podstatě ty nejmladší a nejkvalitnější tipsy. Vůně je silně trávová, lehce květinová, velmi příjemná a ovocně nasládlá. Kvalita: AAA. Sklizeň: 26. - 28. února 2014. Zpracování: Čaj je spracován velmi podobně jako slavný Pi Luo Chun. Oblast: Yin Pan Shan, Simao, Yunnan. Kultivar: Yunnanský malolistý čajovník. Sklizeň: Ruční. Zpracování: Tradiční, ruční. Producent je privátní.
Příprava
Množství dle chuti asi 5 g na 100 ml zalijeme vodou o teplotě 70 až 85 °C, připravujeme nejlépe v Zhongu, nebo konvičce. Doba louhování je 30 s až 3 minuty. Počet nálevů je až 7. Pozor na přelouhování!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zelená, až žlutá. Vůně trávová, svěží, květinová, jemně pečená, sladká. Chuť je nasládlá, lehce trávová, květinově svěží s ovocnou vlnkou. Velmi uhlazená, oproti Yunnanům které známe, vliv má na to pochopitelně kvalita listu a tím že jsou to jen tipsy z malolistého kultivaru. Dozvuk je středně dlouhý, ušlechtilý, sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je malá. Cena v roce 2014 byla 434 Kč za 100 g.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čaj. Vhodný do chladného jara. Výborně očišťuje na těle i na duchu. Velmi vhodný proti jarní únavě. Výtečný na dlouhá rána, pro pozvolné nabuzení na zbytek dne.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
XiaoYinYa2014
XiaoYinYa2014
XiaoYinYa2014
tea