head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yunnan Cui Ming, Gao Shan 2009 / Původní čaj - zastarale
Charakteristika
Světle zelený až tmavě zelený pokroucený drátkovitý list s bílým tipsem, středně velký, téměř celý a nelámaný. Pupen a dva lístky jsou pravidelně stočeny. Cui Ming je zastaralý výraz pro původní čaj,  jako ve smyslu zelený čaj. Produkt je prakticky s označením organic. Vůně je jenmá, trávová, lehce oříšková a nasládle květinová. Sklizeň: Jaro 2009, 2. března. Oblast: Gao Shan, 1600 m.n.m., Yunnan. Kultivar: Yunnan Da Ye. Sklizeň: Ruční. Zpracování: Tradiční. Výborný čajík, doporučuji zkusit.
Příprava
Množství dle chuti asi 4g/dcl, zalijeme vodou o teplotě 80 až 85°C, připravujeme nejlépe v Zhongu, nebo v konvičce. Doba louhování je 30s až 3 minuty. Počet nálevů je až 5. Pozor na přelouhování!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zelená, až žlutá. Vůně trávová, květinová, jemně pečená, sladká, ovocná až lehce kořenitá s typickým dozvukem čajů z Yunnan, dsnost, ale uhlazená. Chuť je nasládlá, lehce trávová s decentní kovovou příchutí, ovocná až povidlová a lehce pečená. Opět typická uhlazená drsnost Yunnanských čajů. Dozvuk je středně dlouhý, ušlechtilý, sládnoucí, ovocný až kořenitý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2009 byla 220Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čaj. Vhodný do chladného jara. Výborně očišťuje na těle a duchu. Typický zástupce ortodoxních čajů, pro velké povzbuzení na těle i duchu. Ovlivňuje 1, 2 a 5. čakru. Velmi dobrý na psychické a fyzické " nakopnutí ". Moc dobrý na čajování v přírodě.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Yunnan Cui Ming, Gao Shan 2009
Yunnan Cui Ming, Gao Shan 2009
Yunnan Cui Ming, Gao Shan 2009
tea