head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yunan Lu Long / Zelený Drak
Charakteristika
Stříbrno-zelený větší list, zelená je tu obsažena snad ve všech odstínech, volně svinutý list, pokroucený, nepravidelný s velkým obsahem ochmýřených tipsů. Vůně trávová, květinová, sladká. Původ: Provnicie Yunnan, plantáž Teanet. Moc dobrý čaj, stojí za to zkusit ho.
Příprava
Přibližně 4g lístků zalijeme vodou o teplotě 70 - 80°C. Louhujeme 1 až 3 minuty. Nálevů připravíme až 5. Hlavně dobře odhadnout nebo navážit množství čaje.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-zelená. Vůně silnější, bylinková, květinová, trávová. Chuť nasládlá, trochu svíravá, velmi podmanivá, květinová. Dozvuk je delší, svíravější a později sládnoucí, nasládlý, příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2008 byla 200Kč za100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na dopolední popíjení. Zajímavý čaj do časného jara, na výlety ideální. Dobrý na trávení a detoxikaci. Navozuje pohodu a jarní náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.

Yunnan Lu Long
Yunnan Lu Long

tea