head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yunnan Ning Er Mao Feng AAA, 2016 / Zelený čínský čaj, Ochmýřený vrcholek
Charakteristika
Světle zelený až tmavě zelený pokroucený list jeden až dva s bílým tipsem, téměř celý a nelámaný. Vůně je silně trávová, lehce květinová, velmi příjemná a nasládlá. Kvalita: AAA. Sklizeň: Konec února 2016, první sběr, ruční. Oblast: Wu Liang, Yunnan. Kultivar: Yunnan Da Ye. Zpracování: Tradiční,  kompletně ruční. Producent je privátní.
Příprava
Množství dle chuti asi 5 g na 100 ml zalijeme vodou o teplotě 70 až 85 °C, připravujeme nejlépe v Zhongu, nebo konvičce. Doba louhování je 30 s až 3 minuty. Počet nálevů je až 7. Pozor na přelouhování!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zelená, až žlutá. Vůně trávová, svěží, květinová, jemně pečená, sladká. Chuť je velmi nasládlá, lehce trávová, květinově svěží a na pozadí cítím velmi svěží ovocný tón. Velmi uhlazená, oproti Yunnanům které známe. Dozvuk je středně dlouhý, ušlechtilý, sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2016 byla 147 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čaj. Vhodný do chladného jara. Výborně očišťuje na těle i na duchu. Velmi vhodný proti jarní únavě. Ovlivňuje první a druhou čakru. Evokuje dobrou náladu. Opravdu vynikající čajík!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
YunnanMaoFeng2016

YunnanMaoFeng2016

tea