head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yunnan Mao Feng 2008 / Ochmýřený Vrcholek
Charakteristika
Světle zelený až tmavě zelený pokroucený list s bílým tipsem, téměř celý. Vůně silně trávová, lehce oříšková a nasládlá. Sklizeň: Jaro 2008. Oblast Simao, Yunnan asi 500 metrů n. m. Kultivar: Yunnan Da Ye. Sklizeň: Ruční. Zpracování: Tradiční, částečně ruční, Dina Lu, velmi šetrné rolování. Producent je privátní.
Příprava
Množství dle chuti asi 4g zalijeme vodou o teplotě 65 až 75°C, připravujeme nejlépe v Zhongu, nebo konvičce. Doba louhování je 1 až 3 minuty. Počet nálevů je až 5. Pozor na přelouhování!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zelená, až žlutá. Vůně trávová, květinová, jemně pečená, sladká. Chuť je nasládlá, lehce trávová, a lehce pečená. Dozvuk je středně dlouhý, ušlechtilý, sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2008 byla 150Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čaj. Vhodný do chladného jara. Výborně očišťuje na těle a duchu. Typický zástupce ortodoxních čajů, pro velké povzbuzení na těle i duchu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.

Yunnan Mao Feng 2008
Yunnan Mao Feng 2008

tea