head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yunnan v Bambusové tyči 50g
Charakteristika
Světle zelený až tmavě zelený pokroucený list s bílým tipsem, téměř celý a pravidelný. Po zrání se mění na zlatohnědou barvu. Vůně silně trávová, lehce oříšková a nasládlá. Po zrání je vůně naprosto fantastická, jemná, sametově medová, ovocná, kouzelná a vznešená. Čaj je nacpán do bambusové tyče, kde nadále probíhá zrání a čaj přejímá vůni,  probíhají v něm procesem zrání  pochody co zušlechťují chutě a dalších vlastnosti tohoto čaje.Oblast: Yunnan. Kultivar:  Velkolistý Yunnanský čajovník. Producent je neznámý. Čaj je vhodný na zrání, podobně jako čaje sheng PuEry. Velmi zajímavý čaj.
Příprava
Množství dle chuti asi 4g zalijeme vodou o teplotě 90 až 95°C, připravujeme nejlépe v Zhongu, nebo konvičce. Doba louhování je 1 až 2 minuty. Počet nálevů je až 5. Pozor na přelouhování!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně trávová, květinová, jemně pečená, sladká. Chuť je nasládlá, lehce trávovitá, lehce pečená, oříškově ovocná a příjemně dřevitá. Dozvuk je středně dlouhý, ušlechtilý, sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2008 byla 180Kč za 50g/1ks.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čaj. Vhodný do chladného jara. Výborně očišťuje na těle a duchu. Typický zrající zelený čaj, snoubí se tu charaktery zeleného čaje a zrajícího sheng pueru. Velmi dobrý čaj, doporučuji rozhodně zkusit, vynikající na skladování. Pohladí vaše zažívání.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.

Yunnan v Bambusové tyči
Yunnan v Bambusové tyči
Yunnan v Bambusové tyčiYunnan v Bambusové tyči
Yunnan v Bambusové tyči
tea