head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yunnan Zi Ya, 2008 / Purpurové poupě
Charakteristika
Světle až tmavě zelené a hnědé lístky s ochmýřeným tipsem. Jsou to nerozvité poupata starého čajového stromu. Vůně je jemná, ovocná a velmi sladká, až medová. Sklizeň: ruční, jaro 2008. Oblast: Yunnan. Kulstivar: Yunnanská velkolistá odrůda čajovníku Da Ye. Producent: Nezjištěn. Výtečný čaj. Čajová rarita a zajímavost.
Příprava
Asi 4g lístků vložíme nejlépe do zhongu a zalijeme vodou o teplotě  až 90°C. Louhujeme 1 až 2 minuty. Nálevů připravíme až 5! Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je zeleno-žlutá. Vůně jemná, ovocná až medová. Chuť je sladká, svěží, prakticky bez svíravosti, lehce ovocná s tóny vzácných dřev. Dozvuk jemný, sladký a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední, cena v roce 2008 byla 500Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Slabě povzbuzující čaj na ranní popíjení. Vynikající na dobrou náladu a pohodu. Velmi osvěžující čaj. Čajová specialita a zajímavost. Velmi osvěžující čaj v parných dnech.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.

Yunnan Zi Ya
Yunnan Zi Ya
Yunnan Zi Ya
tea