head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Zhu Ye Qing, E Mei Shan, 2009 / Bambusové lístky či výhonky
Charakteristika
Světle zelený list, drobnější, plochý, mečovitý, asi 1,5 cm dlouhý. Na první pohled velmi podobný Long Jing. Vůně je velmi sladká, decentně kovová, silná, ovocná, bohatá, lehce trávovitá a velmi svěží. Vynikající kvalita listu!  Oblast: Sechuan, Meng Ding Shan. Sklizeň: jaro 2009, pre-Ming 1. sběr zahrady, ruční a tradiční. Zpracování: Tradiční, ruční a velmi pečlivé. Producent: Privátní. Velmi dobrý a poměrně vzácný čaj.
Příprava
Asi 5g Lístků vložíme do zhongu nebo konvičky ( 140ml ) a zalijeme vodou o teplotě 60 až 80°C, dle sklizně a čerstvosti. Doba louhování je od 30s do 4 minut. Nálevů připravíme až 7. Pozor, nepřelouhovat!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-zelená, průzračná. Vůně ovocná, svěží, decentně kovová, tipsově sladká, harmonická, ušlechtilá a sladká. Chuť je ušlechtile sladká, silnější, s lehkým ovocně citrusovým nádechem, velmi specifická, příjemně kovově-pečená až pražená, pro Long Jing typická, jedinečná, komplexní a harmonická! Dozvuk je sládnoucí, později sladký a lehce pečený, ušlechtilý, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2009 byla cca 400Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Má výborné ochlazující schopnosti ve velkých vedrech. Navozuje příjemnou atmosféru, komunikativní náladu. Je to slavnostní čaj, dokáže udělat z obyčejných chvílí slavnostní a nastolit vážnou atmosféru, ale ne napjatou. Doporučuji před náročným dnem, pracovní cestou a sportovním výkonem.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Zhu Ye Qing, E Mei Shan, 2009
Zhu Ye Qing, E Mei Shan, 2009
Zhu Ye Qing, E Mei Shan, 2009
tea