head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Zhu Ye Qing, E Mei Shan, 2011 / Zelené bambusové lístky, čínský zelený čaj
Charakteristika
Světle zelený list, drobnější, plochý, mečovitý, asi 1,5 cm dlouhý. Na první pohled velmi podobný Long Jing. Vůně je velmi sladká, decentně kovová, silná, ovocná, bohatá, lehce trávovitá a velmi svěží. Vynikající kvalita listu! Kvalita: AAA. Oblast: Sechuan, E Mei Shan, 1100 - 1200 m. n. m. Sklizeň: Jaro 2011, pre-Ming 1. sběr zahrady, ruční a tradiční. Kultivar: Zhu Ye Qing, staré čajovníky. Zpracování: Tradiční, ruční a velmi pečlivé. Producent: Privátní. Velmi dobrý a poměrně vzácný čaj.
Příprava
Asi 5g Lístků vložíme do zhongu nebo konvičky ( 140ml ) a zalijeme vodou o teplotě 60 až 80°C. Doba louhování je od 30s do 4 minut.  Nebo lépe na Kung fu cha. Nálevů připravíme až 7. Pozor, nepřelouhovat!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto zelená, průzračná. Vůně ovocná, svěží, decentně kovová, tipsově sladká, harmonická, ušlechtilá a sladká. Chuť je ušlechtile sladká, silnější, s lehkým ovocně citrusovým nádechem, velmi specifická, příjemně kovově pečená až pražená, jedinečná, komplexní a harmonická! Dozvuk je sládnoucí, později sladký a lehce pečený, ušlechtilý, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2011 byla cca 700Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Má výborné ochlazující schopnosti ve velkých vedrech. Navozuje příjemnou atmosféru, komunikativní náladu. Je to slavnostní čaj, dokáže udělat z obyčejných chvílí slavnostní a nastolit vážnou atmosféru, ale ne napjatou. Doporučuji před náročným dnem, pracovní cestou a sportovním výkonem.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
ZhuYeQing2011
ZhuYeQing2011
ZhuYeQing2011
tea