head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Guang Dong Wu Dong Zhi Mao Lao Cong Dan Cong Gr. AAA, 2013 / Medová orchidej, čínský oolong
Charakteristika
Tmavě hnědý až zeleno hnědý celý list, místy světlejší. Pravidelné lístky sem tam jen zpřehýbané, delší, svinuté do podlouhlých tvarů. Použité jsou staré čajovníky z jedné zahrady. Vůně je harmonická, jemně kořenitá, velmi sladká až medová, vznešená a podmanivá. Produkce: jaro 2013. Kultivar: Feng Huan Shui Hsien var. Zhi Lan ( Medová orchidej ). Jméno: Zhi Lan Xiang - Vůně orchidejí. Sklizeň: Ruční. Zpracování: Ruční, tradiční, velmi precizní. Oxidace: 25-%, pečení středně silné, tradiční na dřevěném uhlí. Oblast: Fenghuang, Wudong Shan, okolí vesnice Zi Mao - 800 m. n. m. Producent: Privátní. Vynikající čaj, velmi ceněný i v samotné oblasti produkce tohoto čaje. Obvykle bývá více pražen, ale tentokrát jen lehčeji, aby vynikla vůně a ovocné tóny čaje.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky cca 150 ml, nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 30s až 5 minut. Nálevů připravíme maximálně 3 až 4. Doporučuji na způsob Kung Fu, nálevů je více a vychutnáte si jej detailně.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto hnědá. Vůně je jemná, sladká, ovocná, příjemná. Chuť je sladká, intenzivní, příjemná, decentně pečeně nahořklá, ale okamžitě měnící se na povidlově a ovocně sladkou, lehce kořeniá, chutná po ovoci Litchi ( čínská třešeň, chutná jako naše třešeň, je sladší, medová a aromatičtější ), příjemně kořenitá, ovocná a velmi kultivovaná. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, velmi zajímavý, ovocný, kultivovaný, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2013 byla 2576Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dodává nám chuť k jídlu, je vhodný  po lehčí sladké svačince nebo před ní. Znamenitý pro duševní práci. Opravdu jedinečný čajík, vychutnat si ho stojí opravdu za to! Pozor na nekvalitní sorty a padělky!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
ZhiLan2013
ZhiLan2013
ZhiLan2013
tea