head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net


Název
Dong Fang Meiren Fang Zhuang 2013 / Kráska Orientu,  oolong
Charakteristika
Světle až tmavě hnědý, zelený, bílý až zlatavý, list s tipsy, zpřehýbaný, nepravidelný, stočený, drátkovitý s bílo zlatým tipsem. Vůně, příjemná, balzamická, exotická, lehce citrusová, neuvěřitelně komplexní a nenapodobitelná. Delikatesa! Čaj má 5 barev, pět vůní i chutí. Zpracování: Tradiční, ruční. Sklízeny jen lístky napadené muškou Empoasca formosana! Takto pak probíhá částečná lehká fermentace a dodává čaji nezaměnitelný charakter, vůni a chuť. Tento čaj má bohatou historii, mnoho jmen, Peng Feng, Bai Hao, Oriental Beauty, Dong Fang Mei Ren,... každopádně to je čaj co si zaslouží pozornost. Oblast: Tchaiwan, okres Sin-č, jezero E-mej. Sklizeň: Podzim 2013. Mistr: Ku Ccheng-kan. Kultivar: Čching Sin, varieta Ta-mao. Oxidace: 80 %. Pečení: Jemné, několikanásobné, elektrické. Opravdu výtečný čaj.
Příprava
Přibližně 5 g lístků na 100ml, zalijeme vodou o teplotě kolem 95 °C. Louhujeme tak kolem 1 minutky nebo na kung-fu způsob, což si tento čaj opravdu zaslouží! Nálevů připravíme asi 9.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle hnědá s oranžovým tónem. Vůně je jemná, balzamická, výrazně citrusová, sladká a na patře i příjemně nakyslá, karamelová, nenapodobitelná. Chuť je jemná, nasládlá, silněji citrusová, ušlechtilá, velmi podmanivá a neustále se měnící. Dozvuk je sládnoucí, neuvěřitelně dlouhý, měnící se ze sladkých tónů do pečených a citrusových.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2015 byla 203 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Zvyšuje chuť k jídlu a podporuje trávení. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 2., 4., 6. a 7. čakru. Vynikající pro páry stejně tak i pro samotu a přemýšlení. Velmi dobrý při důležitém rozhodování.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
DongFMRfangzhuan2013

DongFMRfangzhuan2013

tea