head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 
Wu Dong Jiao Village, Lao Cong Single Bush Dan Cong 2007 / Dan Cong oolong
Charakteristika
Tmavě hnědý až zelenohnědý celý list, místy světlejší. Pravidelné úzké lístky, zpřehýbané, delší, svitnuté do podlouhlých mečovitých tvarů. Vůně jemně ovocně kořenitá, velmi sladká až medová, cítíme i tropické ovoce, dále je vznešená a podmanivá. Sklizeň: 2007. Kultivar: Původní lokální varieta Dan Cong. Sklizeň: Ruční z více než 300 let starého jediného stromu (lao cong single bush). Zpracování: Ruční, precizní, tradiční. Pečení: Střední, na dřevěném uhlí z tvrdého ovocného stromu longanu. Oblast: Fenghuang, Wudong Shan, okolí vesnice Wu Dong Jiao cca 900 m n. m. Čaj byl 9 let archivován a ochutnávám jej v roce 2016, 9 let po archivaci. Naprostá rarita a lahůdka!
Příprava
Přibližně 7 g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu 150 ml a zalijeme vodou o teplotě kolem 95 °C. Louhujeme tak 30 s až 5 minut. Nálevů připravíme minimálně 5. Doporučuji na způsob Kung Fu, nálevů je více a vychutnáte si jej detailně.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je slámově žlutá až hnědooranžová. Vůně je jemná, květinově sladká, ovocná, příjemná. Chuť je velmi bohatá, sladká, příjemná, decentně nahořklá typicky pro Dan Cong, ale okamžitě měnící se na sladkou, chutná po ovoci litchi (čínská třešeň, chutná jako naše třešeň, je sladší, medová a aromatičtější), meruňkách a hrozinkách, příjemně kořenitá a plná. Dozvuk je příjemně bylinkový, později sládnoucí, tropicky ovocný, kultivovaný, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2016 byla 16,5 kč za g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2. a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dodává nám chuť k jídlu, je vhodný  po lehčí sladké svačince nebo před ní. Znamenitý pro duševní práci. Opravdu jedinečný čajík, vychutnat si ho stojí opravdu za to!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
DanCongLangCai2007

DanCongLangCai2007

tea