head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Rou Gui, Wen Shan Bao Zhong 2012 / Oolong z Taiwanu
Charakteristika
Světle až tmavě zelený list, lehce zpřehýbaný, stočený do nepravidelných tvarů, někdy jen lehce přehýbaný lístek. Velmi příjemně vonící, květinově, lehce po pečeném chlebu a magnoliích. Vynikající kvalita listu a ruční zpracování. Sklizeň: 20. října 2012. Interpretace Rou Gui oolongu z Wu Yi. Oblast: Wen Shan, zpracováno stylem Bao Zhong. Produkováno z tříletých keřů.
Příprava
Přibližně 6g lístků zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 10 - 50s a více nebo na kung-fu způsob. Nálevů připravíme tak 6.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zeleno žlutá. Vůně je jemná, vznešená květinová, po magnoliích vonící. Chuť je harmonická, nasládlá, plná, s květinově ovocným dozvukem a krémovou vlnkou. Dozvuk je sládnoucí, květinový, kratší, osvěžující.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2013 byla 1228Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Výborný čaj pro slavnostní chvíle. Prakticky nelze přelouhovat. Vynikající na přemýšlení nebo když chce být člověk sám. Navozuje velmi vznešenou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a jako nálev a vylouhované lístky.
RouGuiBaoZhong2012
RouGuiBaoZhong2012
RouGuiBaoZhong2012
tea