head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Wu Yi Shui Hsien Gaocong 2013 / Čínský oolong, Vodní víla
Charakteristika
Tmavě hnědý až zeleno hnědý celý list, místy světlejší. Pravidelné lístky sem tam jen zpřehýbané, delší, svitnuté, podlouhlé, lehce volně pokroucené. Vůně jemně kořenitá, velmi ovocně sladká, kakaová, malinová, vznešená a podmanivá. Jméno: Shui Xian - Vodní  víla, Kaocong - Vysoké stromy. Sklizeň: Ruční, květen 2013. Oblast: Vesnice Lank ku, hory Wu Yi, Fujian. Kultivar: Shui Xian, vysoké stromy, stáří asi 50 let. Zpracování: Kompletně ruční, oxidace cca 30 %, pečení ruční středně silné až silnější na dřevěném uhlí. Mistr: Yu Kuo Sheng. Vynikající čaj, jak zpracováním tak kvalitou listu.
Příprava
Přibližně 7 g čaje vložíme do konvičky cca 150 ml, nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95 °C. Doporučuji na způsob Kung Fu, nálevů je více a vychutnáte si jej detailně. Louhování (15, 10, 25, 45s, ...).
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo světle hnědá. Vůně je jemná, sladká, skořicově ovocná, lehce ovocná, příjemně kakaová. Chuť je ušlechtile čokoládově nahořklá, později sladká po sladkém dřevu, příjemná, velmi bohatá, příjemně pečená, cítíme med a právě upečený žitný chléb. Dozvuk je příjemně pečený a dřevitý, později silněji sládnoucí, lehce kořeněný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2015 byla 199 Kč za kus 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2. a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dodává nám chuť k jídlu, je vhodný  po lehčí sladké svačince nebo před ní. Znamenitý pro duševní práci, večer, prostě kdykoliv. Opravdu jedinečný čajík, vychutnat si ho stojí opravdu za to!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
ShuiHsienGaocong
ShuiHsienGaocong
ShuiHsienGaocong
tea