head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Wu Yi Shui Hsien Yongchun / Čínský oolong, Vodní víla
Charakteristika
Tmavě hnědý až zeleno hnědý celý list, místy světlejší. Pravidelné lístky sem tam jen zpřehýbané, delší, svitnuté, podlouhlé, lehce volně pokroucené. Vůně jemně kořenitá, svěže květová, velmi ovocně sladká, kakaová, malinová, vznešená a podmanivá. Čaj je pěstován bez použití pesticidů organickým způsobem. Jméno: Shui Xian - Vodní  víla.  Sklizeň: Ruční, jaro 2014. Oblast: Čhang Pching, Fujian. Kultivar: Shui Xian, stromy staré 60-100 let. Oxidace: Menší. Zpracování: Kompletně ruční, pečení je střední na dřevěném uhlí. Mistr: Liou Siao Pin. Vynikající čaj, jak zpracováním tak kvalitou listu.
Příprava
Přibližne 7 g vložíme do konvičky cca 150 ml, nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95 °C. Doporučuji na způsob Kung Fu, nálevů je více a vychutnáte si jej detailně. Louhování (15, 10, 25, 45s, ...).
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovohnědá. Vůně je jemná, sladká, skořicově ovocná, květinová, příjemně kakaová. Chuť je ušlechtile pečeně nahořklá, později sladká, příjemná, velmi bohatá, cítíme medk květiny a právě upečený žitný chléb. Dozvuk je příjemně pečený a později silně sládnoucí, lehce kořeněný, delší a bohatší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2015 byla 24 Kč za kus - vakuovaný pytlík 6,5 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2. a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dodává nám chuť k jídlu, je vhodný  po lehčí sladké svačince nebo před ní. Znamenitý pro duševní práci, večer, prostě kdykoliv. Opravdu jedinečný čajík, vychutnat si ho stojí opravdu za to!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
ShuiXianYongchunII2014

ShuiXianYongchunII2014

ShuiXianYongchunII2014
tea