head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Wu Yi Shui Hsien Zhangping Autumn Heavy Charcoal Roasted 2014 / Čínský oolong, Vodní víla
Charakteristika
Tmavě hnědý až zelenohnědý celý list, místy světlejší. Pravidelné lístky sem tam jen zpřehýbané, delší, svitnuté, podlouhlé, lehce volně pokroucené. Vůně jemně kořenitá, velmi ovocně sladká s tóny pečeného žitného chleba. Čaj je lisován do malých kostek o váze 10 g. Jméno: Shui Xian - Vodní  víla/narcis.  Sklizeň: Ruční, podzim (konec září až začátek října) 2014. Oblast: Čhang Pching, Fujian. Kultivar: Shui Xian, stromy staré 60-100 let. Zpracování: Kompletně ruční, pečení je silnější na dřevěném uhlí. Mistr: Wang, který pochází z rodiny výrobců čajů po 5 generací. Továrna: Houde TF. Vynikající čaj, jak zpracováním tak kvalitou listu.
Příprava
Přibližne 7 g vložíme do konvičky cca 150 ml, nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95 °C. Doporučuji na způsob Kung Fu, nálevů je více a vychutnáte si jej detailně. Louhování (15, 10, 25, 45s, ...).
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžová až světle hnědá. Vůně je jemná, sladká, skořicově ovocná, příjemně kakaová až pečená. Chuť je ušlechtile pečeně nahořklá, později sladká, příjemná, velmi bohatá, cítíme med a právě upečený žitný chléb. Dozvuk je příjemně pečený a později květinově a silně sládnoucí, lehce kořeněný, delší a bohatší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2015 byla cca 4 US plus doprava za kus 10 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2. a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dodává nám chuť k jídlu, je vhodný  po lehčí sladké svačince nebo před ní. Znamenitý pro duševní práci, večer, prostě kdykoliv. Opravdu jedinečný čajík, vychutnat si ho stojí opravdu za to!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.

ShuiXianZhangping2014

ShuiXianZhangping2014

ShuiXianZhangping2014

tea