head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Tie Guan Yin, Zhutanbei, 2015 / Železná bohyně, oolong z Číny
Charakteristika
Tmavě zelený až hnědý rolovaný list s bílým ochmýřeným tipsem. Nepravidelné oválky i pokroucené větší lístky. Vůně nádherná pečená! Květinová, s tóny pečeného žitného chleba, oříšků a ovoce. Výtečný a znamenitý čaj! Sklizeň: Ruční, říjen 2015. Zpracování: Tradiční, ruční. Kultivar: Tie Guan Yin. Oxidace 20 - 30% a pečení silné tradiční na bambusovém uhlí. Oblast: Fujian, Anxi, Shang ging. Mistr: Wu Huo Cheng. Čaj je možné archivovat, ale takové množství ho neseženete, bylo vyrobeno pouze 1 kg pro export, celkem 2 kg.
Příprava
Přibližně 7 g lístků vložíme do konvičky 150 ml, nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95 °C. Louhujeme tak 20 s, postupně až klidně 5 minut. Nálevů připravíme maximálně 7. Nejlépe ale připravíme na Kung Fu způsob, nálevů je tak více a jsou barvitější a vychutnáváme každou chuť a vůni vzlášť.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutohnědá až světle hnědá. Vůně je jemná, sladká s tóny pečeného chleba. Chuť  jemná, sladká, podmanivá, lehce pečená hořkosladká vlnka dokresluje jedinečnost tohoto čaje. Dozvuk je příjemný, sládnoucí, velmi aromatický, bohatý, ušlechtilý a delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Koupeno v roce 2015, cena byla 215 Kč za 20 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Podporuje veselou náladu a pohodu. Pohladí nejen naše zažívání, ale hlavně i naši duši. Doporučuji zkusit! Je to výborný čaj. Navozuje vznešenou a slavnostní náladu. Vynikající když něco tvoříte, kresba, kaligrafie nebo si jen čtete.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2015TGYZhutanbei

2015TGYZhutanbei

tea