head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Tie Guan Yin, Mu Zha, Formosa 2010 / Železná Bohyně Milosrdenství
Charakteristika
Temně zeleno-hnědý list stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti čočky i větších. Velmi příjemně vonících po sladkém žitném chlebu, lehce je cítit květinová, lehce kořeněná a povidlová vůně. Vynikající a luxusní čajík! Sklizeň: První sklizeň, Jaro 2010, sklízeno ručně. Oblast: Thaiwan, Mu Zha, cca 300 m.n.m. Kultivar: Tie Guan Yin. Sklizeň: Ruční. Zpracování: Kompletně tradiční ruční, oxidace 50%, pečení je silnější. Opravdu mimořádný čaj.
Příprava
Přibližně 5g lístků na 150ml, zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme 10s až jedné minutky nebo lépe na Kung-Fu způsob. Nálevů připravíme tak až 8.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo-oranžová. Vůně je jemná, lehce pečená, harmonická, květinová, povidlová a velmi podmanivá. Chuť je ušlechtilá, velmi příjemná, ušlechtile pečená snoubící se s květinovou vlnkou a naznakem povidel. Dozvuk je sládnoucí, delší, ušlechtilý, velmi vznešený s měnící se chutí povidel, květin a pečené chutě. Evokuje delší sladkost v ústech.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010 byla 900Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji vychutnat si jej v klidu a pohodě po namáhavém dnu. Výborný pro skupinu přátel, páry i pro samotu. Je to velmi univerzální čaj pro každou příležitost.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Tie Guan Yin, Mu Zha, Formosa 2010
Tie Guan Yin, Mu Zha, Formosa 2010
Tie Guan Yin, Mu Zha, Formosa 2010
tea