head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yi Guang Shan Hong Shui Chin Shin Oolong 2011 / Polozelený čaj z Tchaiwanu
Charakteristika
Světle až a tmavě hnědý list, stočen do drobných nepravidelných kuliček velikosti čočky. List i s větvičkami. Velmi příjemně vonících po pečeném chlebu, povidlech, perníku a lehce i po květinách. Sklizeň: Ruční, 30. dubna 2011. Zpracování: Původní tradiční, ruční, oxidace 50%, pečení střední. Kultivar: Chin Shin. Oblast: Yi Guang Shan - 700 metrů nad mořem. Moc dobrý čajík pro znalce.
Příprava
Přibližně 6g lístků  na 150ml, zhong nebo konvičku zalijeme vodou o teplotě kolem 99°C. Louhujeme tak 30s až 2 minutky.  Nálevů připravíme tak 5. Nebo na Kung-Fu způsob nálevů je pak mnohem více, hlavně tento čaj si zaslouží dokonalou přípravu.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle žlutá až oranžová. Vůně je jemná, lehce pečená, květinově povidlová a svěží. Chuť je plná, příjemně hořko sladká, lehce povidlová, květinová s perníkovým tónem. Dozvuk je ušlechtile nahořklý, později sládnoucí, delší, ušlechtilý, velmi příjemný a plný. Evokuje hořko  sladkost v ústech.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2012 byla 540Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík. Pohladí vaše zažívání. Znamenitý čaj pro vítaní jara. Velmi dobrý pro klidné zažívání.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
YiGuangHongShui2011
YiGuangHongShui2011
YiGuangHongShui2011
tea