head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Ali Shan Hong Shui Oolong 2009 / Oolong Formosa
Charakteristika
Světle až a tmavě-hnědý list stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti čočky. List i s větvičkami. Velmi příjemně vonících po pečeném chlebu, povidlech a lehce i po květinách. Sklizeň: Ruční, 5. duben 2009. Zpracování: Původní tradiční, ruční, oxidace 40%, pečení střední. Kultivar: Chin Shin - starší stromy dovezené s Fujianu. Oblast: Ali Shan - 1200 metrů nad mořem. Moc dobrý čajík pro znalce.
Příprava
Přibližně 6g lístků na 150ml, zhong nebo konvičku zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak kolem 1 minutky. Nálevů připravíme tak 5. Nebo na Kung-Fu způsob nálevů je pak mnohem více, hlavně tento čaj si zaslouží dokonalou přípravu.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle hnědá až tmavě oranžová. Vůně je jemná, pečená, květinově povidlová a svěží. Chuť je jemná, plná, příjemně hořko sladká, lehce povidlová a ušlechtile nahořklá. Dozvuk je ušlechtile nahořklý, později sládnoucí, delší, ušlechtilý, velmi příjemný a plný. Evokuje sladkost v ústech.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010 byla 1274Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík. Pohladí vaše zažívání. Znamenitý čaj pro dlouhé večery s těmi nejbližšími. Velmi dobrý pro klidné zažívání.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Ali Shan Hong Shui Oolong 2009
Ali Shan Hong Shui Oolong 2009Ali Shan Hong Shui Oolong 2009
Ali Shan Hong Shui Oolong 2009
tea