head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Anxi Tie Guan Yin 1983 / Železná Bohyně Milosrdenství
Charakteristika
Hnědý list stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti čočky, velmi nízký výskyt větviček. Velmi příjemně vonících po sladkém žitném chlebu, povidlech, lehce je cítit kafrová vůně, a karamel. Vynikající a luxusní čajík! Velmi precizní zpracování. Produkce: Jaro 1983. Producent: Privátní. Oblast: Guan Qiao, Anxi, Fujian, 500 - 600 metrů n. m. Kultivar: Tie Guan Yin. Sklizeň: Ruční. Zpracování: Tradiční ruční, oxidace 50%, pečení je opakované a zcela tradiční. Dokonalý a luxusní čaj, rozhodně zkuste!
Příprava
Přibližně 5g lístků zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak kolem 1 minutky nebo na Kung-Fu způsob. Nálevů připravíme tak až 8.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo-oranžová. Vůně je jemná, lehce pečená, harmonická, lehce ušlechtile kafrová a povidlová. Chuť je ušlechtilá, velmi příjemná, povidlově kafrová, intenzívní a hodně se měnící, příjemně nahořklá a zároveň sladká s jemným květovým tónem. Dozvuk je sládnoucí, delší, ušlechtilý, hodně se měnící, příjemný, prostě čajová chuť se vším všudy. Evokuje sladkost v ústech a vydrží nám velmi dlouho.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2008 byla 600Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji vychutnat si jej v klidu a pohodě. Výborný pro skupinu přátel nebo i na rozjímání, každopádně tento čaj je třeba si vychutnat.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Anxi Tie Guan Yin 1983
Anxi Tie Guan Yin 1983
Anxi Tie Guan Yin 1983
tea