head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Tie Guan Yin Anxi 2001 / Železná Bohyně Milosrdenství - oolong
Charakteristika
Hnědý list stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti čočky, velmi nízký výskyt větviček. Velmi příjemně vonících po sladkém žitném chlebu, lehce je cítit kafrová vůně, ovocná až květinová vuně je lehce na pozadí. Vynikající a luxusní čajík! Sklizeň: Podzim 2001. Mistr: Wu Huocheng. Oblast: Vesnice Shangging, vnitřní Anxi, Provincie Fujian. Sklizeň: Ruční. Zpracování: Tradiční ruční, oxidace 30%, pečení je velmi silné. Opravdu dokonalý čaj, rozhodně zkuste!
Příprava
Přibližně 4 g lístků na 100 ml, zalijeme vodou o teplotě kolem 95 °C. Louhujeme 30 s až kolem minutky nebo ještě lépe na Kung-Fu způsob, který je popsaný v sekci příprava. Nálevů připravíme tak až 7.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědooranžová až žlutá. Vůně je jemná, lehce pečená, harmonická, lehce ušlechtile kafrová s tóny tmavého ovoce a květin. Chuť je ušlechtilá, velmi příjemná, povidlově kafrová, intenzívní a hodně se měnící, příjemně nahořklá, karamelová a zároveň sladká s povidlovým tónem. Dozvuk je sládnoucí, delší, ušlechtilý, hodně se měnící, příjemný, prostě čajová chuť se vším všudy. Evokuje sladkost v ústech a vydrží nám velmi dlouho.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2015 byla 256 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji vychutnat si jej v klidu a pohodě. Výborný pro skupinu přátel nebo i na rozjímání, každopádně tento čaj je třeba si vychutnat. Velmi pozitivně ovlivňuje zažívání a zdravou chuť k jídlu.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
TGY2001

TGY2001


tea