head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bai Cha Oolong, 2008 / Bílý Čaj, Oolong
Charakteristika
Tmavě-hnědý list, místy světlejší, nízký výskyt tipsů, sem tam i větvičky. Nepravidelný, zpřehýbané lístky, volně rolované. Vůně nádherná, vznešená, sladká, po vzácném dřevě a lehce balzamická. Sklizeň: 2008. Oblast: Fujian. Zajímavý čajík pro celodenní popíjení.
Příprava
Přibližně 5g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 2 až 5 minut. Nálevů připravíme maximálně 3.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je červeno-hnědá. Vůně je jemná, sladká, balzamická a lehce kořeněná. Chuť  jemná, sladká, podmanivá, příjemně nahořklá, balzamická a příjemná. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2008 byla 130Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dobrý jako běžný čaj k zákusku nebo po jídle. Pro běžné celodenní pití.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Bai Cha Oolong
Bai Cha Oolong
Bai Cha Oolong
tea