head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bai Hao Hsin Chu 2008 / Bílý Vlas, Hsin Chu 2008
Charakteristika
Tmavě-hnědý list s bílým ochmýřeným tipsem. Nepravidelné oválky i pokroucené dtrátkovité lístky a sem tam jen zpřehýbané lístky a větvičky. Vůně nádherná! Balzamická, kávová, kořeněná a svěží. Výtečný a znamenitý čaj! Sklizeň: Ruční, červen 2008. Kultivar: Da Ba. Zpracování: Tradiční, ruční. Oxidace 80% a pečení silnější. Sklízeny jen lístky napadené muškou Empoasca formosana! Oblast: Hsin Chu ( nejtradičnější a nejlepší oblast pro tento čaj ). Producent: Fu Cha Ju.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 85°C. Louhujeme tak 5 až 7 minut. Nálevů připravíme maximálně 7. Nejlépe ale připravíme na Kung Fu způsob, nálevů je tak více a jsou barvitější a vychutnáváme každou chuť a vůni vzlášť.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá až hnědo-oranžová. Vůně je jemná, sladká, skořicová, balzamická, květinová a velmi harmonická. Chuť  jemná, sladká, podmanivá, později příjemně nahořklá a lehce pečená.  Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, ušlechtilý a delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2008 byla 680Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer.Podporuje veselou náladu a pohodu. Pohladí nejen naše zažívání, ale hlavně i naši duši. Doporučuji zkusit! Je to výborný čaj. Navozuje vznešenou a slavnostní náladu. Vynikající když něco tvoříte, kresba, kaligrafie nebo si jen čtete.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Bai Hao Hsin Chu 2008
Bai Hao Hsin Chu 2008
Bai Hao Hsin Chu 2008
tea