head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bai Hao Er Mei Hsin Chu 2014 / Bílý Vlas, oolong z Taiwanu
Charakteristika
Tmavě hnědý list s bílým ochmýřeným tipsem. Nepravidelné oválky i pokroucené drátkovité lístky, čaj je tvořen tipsem a dvěmi lístky. Vůně nádherná! Balzamická, kávová, kořeněná a svěží. Výtečný a znamenitý čaj! Sklizeň: Ruční, Červen 2014. Kultivar: Chin Shin Da Ba. Zpracování: Tradiční, ruční. Oxidace 70% a pečení lehké. Sklízeny jen lístky napadené muškou Empoasca formosana! Oblast: Er Mei, Hsin Chu. List má 5 barev (wusi cha), takže splňuje přísná kritéria Bai Hao. Vynikající čajík!
Příprava
Přibližně 7 g lístků vložíme do konvičky 150 ml, nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95 °C. Louhujeme tak 20 s, až postupně 5 minut. Nálevů připravíme maximálně 7. Nejlépe ale připravíme na Kung Fu způsob, nálevů je tak více a jsou barvitější a vychutnáváme každou chuť a vůni vzlášť.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá až hnědo oranžová. Vůně je výraznější, sladká, skořicová, balzamická, květinová a velmi harmonická. Chuť  jemná, sladká, podmanivá, se stopou tropického ovoce a medu. Cítíme luční kvítí, melasu, ananas i muskatel. Dozvuk je příjemný, aromatický, bohatý, sládnoucí, ušlechtilý a delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena byla 313 Kč za 25 g, v roce 2014.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Podporuje veselou náladu a pohodu. Pohladí nejen naše zažívání, ale hlavně i naši duši. Doporučuji zkusit! Je to výborný čaj. Navozuje vznešenou a slavnostní náladu. Vynikající když něco tvoříte, kresba, kaligrafie nebo si jen čtete.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
BaiHao2014HsinChu
BaiHao2014HsinChu
BaiHao2014HsinChu
tea