head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Wen Shan Qi Zhong Bao Zhong 2011 / Pečený Čaj, oolong z Taiwanu
Charakteristika
Světle až tmavě zelený list, lehce zpřehýbaný, zvolná stočený do nepravidelných tvarů, vytříděné řapíky. Velmi příjemně vonící, pečeně květinově, lehce po pečeném chlebu a magnoliích. Vynikající kvalita listu a ruční zpracování. Zpracování tohoto čaje, vychází z čaje Bao Zhong, ale po 3 měsících je čaj opět pečen, podobně jako WuYi oolongy. Sklizeň: Duben 2011. Opakování pečení bylo provedeno v srpnu po půl roce zrání distribuován. Kultivar: Chin Shin. Oxidace: 25%, pečení střední. Oblast: Wen Shan. Parádní čajík!
Příprava
Přibližně 4g lístků  na 100ml, zalijeme vodou o teplotě kolem 99°C. Louhujeme tak 10 - 50s a více nebo na kung-fu způsob. Nálevů připravíme tak 6.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zeleno žlutá s hnědým tónem. Vůně je jemná, vznešená pečeně květinová, po magnoliích a perníku vonící. Chuť je harmonická, nasládlá s lehkým pečeným tónem, plná, s květinově pečeným tónem. Dozvuk je sládnoucí, perníkový, květinový, kratší, osvěžující.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2012 byla 615Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Výborný čaj pro slavnostní chvíle. Prakticky nelze přelouhovat. Vynikající na přemýšlení nebo když chce být člověk sám. Navozuje velmi vznešenou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
WenShanQiZhongBaoZhong2011
WenShanQiZhongBaoZhong2011
WenShanQiZhongBaoZhong2011
tea