head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Winter Crop Wen Shan Top Grade Bao Zhong Chin Sin / Pečený Čaj
Charakteristika
Světle až tmavě-zelený list, lehce zpřehýbaný, celý, lehce potrhaný, lístky i s větvičkami. Velmi příjemně vonících po květinách. Zpracování je tradiční ruční a velmi precizní. Mírně oxidovaný čaj 10 - 15% a nepraženo. Tradiční ruční zpracování, privátní producent. Produkce: Podzim 2007, 25. října. Oblast: Wen Shan, okolí vesnice Taipei. Kultivar: Chin Shin " Měkké Řapíky ". Lahodný čajík pro dlouhé zimní večery.
Příprava
Přibližně 4g lístků zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak kolem 1 minutky a postupně prodlužujeme až na 5 minut i vice, nebo na kung-fu způsob. Nálevů připravíme tak 5, na Kung fu způsob daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutá s lehkým nádechem světle zelené. Vůně je příjemná, květinová s magnoliemi a svěží  ovocná. Chuť je jemná, květinová, sladká. Dozvuk je sládnoucí, delší a velmi příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je menší. cena v roce 2008 byla 627Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi lehce povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Výborný čaj, přitom nenáročný na přípravu. Prakticky nelze přelouhovat. Vynikající, na přemýšlení nebo když chce být člověk sám. Pohladí naše zažívání a zažene žízeň!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.


Winter Crop Wen Shan Top Grade Bao Zhong Chin Sin
Winter Crop Wen Shan Top Grade Bao Zhong Chin Sin

tea