head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Ba Xian Dan Cong, 2008 / Osm Nesmrtelných
Charakteristika
Hnědo-zelený list, dělší, pravidelný, lehce zpřehýbaný. Vůně je harmonická, lehce kořeněná, pro Dan Cong typická. Dan Cong ( jeden stom ) je velmi oblíbený čaj z čínských oolongů. Vynikající zpracování a kvalita listu. Sklizeň: Ruční, jaro 2008. Kultivar: Shui Hsien ( var. Ba Xian Dan Cong ). Oblast: Wu Dong, Feng Huang, Guang Dong, 1000 m. n. m.. Oxidace a pečení: 25% středně silné, tradiční na diční na dřevěném uhlí. Producent: Privátní.
Příprava
Je možno připravit jak v degustačním šálku, zhongu nebo konvičce nebo i na kung-fu způsob. Asi 7g lístků zalijeme vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat do 1 minuty. Postupně prodlužujeme dobu louhování tak o 10%, na kung-fu se řídíme klasickou přípravou. Počet nálevů je přibližně 5.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Nálev voní jemně bylinkově až kořeněně, sladce a květinově. Chuť je mírně svíravá, ušlechtilá, nahořklá i sladká a kyselá, snoubí se tam všechny chutě. Zajímavá směs chutí. Dozvuk je sládnoucí, nahořklý, ušlechtilý, plný s tóny ovoce lichi.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2008 byla 300Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čajík má blahodárné účinky na zažívání, opravdu pohladí žaludek. :) Po čaji se výborně soustředí, a je středně povzbuzující. Čaj pro veselou společnost. Pít doporučuji odpoledne nebo večer.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Ba Xian Dan Cong
Ba Xian Dan Cong
Ba Xian Dan Cong
tea