head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Da Hong Pao /  Velké Šarlatové Roucho
Charakteristika
Tmavě-hnědý list, místy světlejší. Nepravidelný, zpřehýbané lístky. Vůně nádherná, vznešená, sladká. Jméno dostal dle mnišských rouch v kterých byl pašován :) Oblast: Fujian, Wuyi Shan, kolem 1000 metrů n. m. Zpracování: Tradiční, ruční. Oxidace: 30 až 40%, pečení je tradiční nad dřevěným uhlí.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 85°C. Louhujeme tak 5 až 7 minut. Nálevů připravíme maximálně 3.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá. Vůně je jemná, sladká. Chuť  jemná, sladká, podmanivá, příjemně nahořklá a pečená. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2007 byla od 150 do 1500Kč za 100g. Dle druhu, je mnoho padělků, jinak prý existuje jen 6 až 8 původních stromů/keřů. :-) 
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.


Da Hong Pao
Da Hong Pao

tea