head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Da Hong Pao, 2008 /  Velké Šarlatové Roucho
Charakteristika
Tmavě-hnědý list, místy světlejší. Nepravidelný, zpřehýbané lístky, trochu drcené, asi dopravou k spotřebiteli. Vůně nádherná, vznešená, sladká a oříšková. Jméno dostal dle mnišských rouch v kterých byl pašován :) Sklizeň: 2008. Nic bližšího nezjištěno.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 85 - 95°C. Louhujeme tak 1 až 7 minut. Nálevů připravíme maximálně 4.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá. Vůně je jemná, sladká. Chuť  jemná, sladká, lehce nakyslá, příjemně nahořklá a pečená. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, delší a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2008 byla 29kč za vzorek asi 6g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Da Hong Pao, 2008 Da Hong Pao, 2008
Da Hong Pao, 2008 Da Hong Pao, 2008
tea