head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Da Hong Pao Ji Pin, 2008 / Velké Šarlatové Roucho - autentické!
Charakteristika
Tmavě-hnědý s tmavě zeleným nádechem, lesklý jako uhel, místy světlejší. Nepravidelný, zpřehýbané lístky, ochmýřený. Vůně nádherná, vznešená, sladká, příjemně pečená až ovocná. Toto Da Hong Pao je přímo z mateřského útesu! Baleno v 10g originálních krabičkách. Jméno dostal dle mnišských rouch v kterých byl pašován :) Oblast: Fujian, Wuyi Shan. Zpracování: Tradiční, ruční, sušen v tradiční peci na dřevěném uhlí. Vynikající, autentický a raritní čajík!
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 30s až 5 minut. Nálevů připravíme opravdu mnoho!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá až později oranžová. Vůně je jemná, sladká, pečená až ovocná s orchideovým tónem. Chuť jemná, sladká, podmanivá, příjemně pečená, později ovocná a velmi příjemná. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, delší. Evokuje příjemnou hořkosladkost v ústech a později uplně zesládne. :-)
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2009 byla 200Kč za 10g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Tento čaj je vyložená lahůdka a rarita, pohladí také vaše zažívání.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Da Hong Pao Ji Pin
Da Hong Pao Ji Pin
Da Hong Pao Ji Pin Da Hong Pao Ji Pin
Da Hong Pao Ji Pin Da Hong Pao Ji Pin
Da Hong Pao Ji Pin
tea