head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Da Hong Pao 2005, Xiao Bing Cha 100g / Velké Šarlatové "červené" Roucho
Charakteristika
Tmavě hnědý list, místy světlejší. Nepravidelný, zpřehýbané lístky. Pěvně lisovaný do 100g koláčku. Vůně nádherná, vznešená, sladká. Jméno dostal dle mnišských rouch v kterých byl pašován :) Sice doslova "Da Hong Pao je doslova velké červené roucho, říká se, velké šarlatové roucho". Dle druhu, je mnoho padělků, jinak prý existuje jen 6 až 8 původních stromů/keřů. Ostatní štěpy z těchto stromů, pochopitelně můžeme považovat za stejný kultivar. Stáří čaje je 10 let, je z roku 2005. Sklizeň: Jaro 2005. Produkce: Březen 2011. Materiál zrál delší dobu, než byl slisován.  Oblast: Fujian, Wuyi Shan. Zpracování: Oxidace silnější a pečení je tradiční, silnější nad dřevěným uhlím. Mistr: Pan Zhu a jeho rodina. Továrna: Zhu Zhi Tea Company. Moc dobrý čajík nejen na okamžité pití, ale i na uskladnění.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 85 až 95 °C. Louhujeme tak 30 s až 7 minut. Nálevů připravíme takto maximálně 4. Nebo lépe na Kung Fu Cha, nálevů je více a lépe si je vychutnáme.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá. Vůně je jemná, sladká, pečená a velmi příjemná. Chuť  jemná, sladká, podmanivá, evokuje velkou a zajímavou sladkost v ůstech, příjemně kakaově nahořklá a pečená. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2015 byla 7 US za 100g koláček, plus doprava z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2. a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dobrý na trávení a celkové uklidnění těla i ducha. Výborný čaj pro všechny příležitosti, můj oblíbený.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2005DaHongPao

2005DaHongPao

2005DaHongPao

2005DaHongPao

tea