head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Don Fai Mei Zhen / Oriental Beauty II / Kráska Orientu
Charakteristika
Světle až tmavě-hnědý list zpřehýbaný, nepravidelný, stočený, drátkovitý s bílým tipsem. Vůně, příjemná, balzamická, exotická. Delikatesa! Stejná jako předchozí Kráska z Orientu, ale vyšší kvalita. Připraví se hutnější nálevy.
Příprava
Přibližně 4g lístků zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak kolem 1 minutky nebo na kung-fu způsob. Nálevů připravíme tak 9.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle hnědá. Vůně je jemná, balzamická. Chuť je jemná, nasládlá, ušlechtilá, velmi podmanivá. Dozvuk je sládnoucí, delší, velmi decentně nahořklý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2007 byla 450Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Zvyšuje chuť k jídlu a podporuje trávení. Moc dobrý na výlety a tůry.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.


Don Fai Mei Zhen
Don Fai Mei Zhen

tea