head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Dong Ding Te Ji Pin Traditional 2008 / Vrcholek Stažených Prstů, 2008
Charakteristika
Světle až a tmavě-hnědý list stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti čočky. Velmi příjemně vonících po pečeném chlebu, povidlech a lehce i po květinách. Sklizeň: Ruční, zima 2008. Zpracování: Původní tradiční, ruční, fermentace 50-60%, pečení silné. Kultivar: Chin Shin - starší stromy dovezené s Fujianu. Moc dobrý čajík pro znalce.
Příprava
Přibližně 6g lístků na malý zhong nebo konvičku zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak kolem 1 minutky.  Nálevů připravíme tak 5. Nebo na Kung-Fu způsob nálevů je pak mnohem více, hlavně tento čaj si zaslouží dokonalou přípravu.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle hnědá. Vůně je jemná, pečená, lehce balzamická, květinově povidlová a svěží. Chuť je jemná, plná, příjemně hořko sladká, lehce povidlová a ušlechtile nahořklá, patrný oheň u čerstvých oolongů, časem zrání zmizí. Dozvuk je ušlechtile nahořklý, později sládnoucí, delší, ušlechtilý, velmi příjemný a plný. Evokuje sladkost v ústech.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2009 byla 1200Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík. Pohladí vaše zažívání. Znamenitý čaj pro dlouhé večery s těmi nejbližšími. Velmi dobrý pro klidné zažívání.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Dong Ding Te Ji Pin
Dong Ding Te Ji Pin
Dong Ding Te Ji Pin
tea