head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Dong Ding Traditional Winter 2007-08 / Vrcholek Stažených Prstů, zima 2007-08
Charakteristika
Světle až a tmavě-hnědý list stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti čočky. Velmi příjemně vonících po pečeném chlebu a lehce po květinách. Sklizeň: Ruční, zima 2007-08. Zpracování: Původní tradiční, ruční, oxidace 35%, pečení silné, dlouhé pražení. Kultivar: Chin Shin - starší stromy dovezené s Fujianu. Producent: Privátní. Oblast: Nantou, Phoenix Village, Dong Ding, 1000 metrů n. m.
Příprava
Přibližně 4g lístků zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak kolem 1 minutky.  Nálevů připravíme tak 5. Nebo na Kung-Fu způsob nálevů je pak mnohem více, hlavně tento čaj si zaslouží dokonalou přípravu.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-hnědá. Vůně je jemná, pečená, lehce balzamická, květinová a svěží. Chuť je jemná, plná, příjemně sladká, lehce povidlová a ušlechtile nahořklá. Dozvuk je sládnoucí, delší, ušlechtilý, velmi příjemný a plný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2008 byla 600Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík. Pohladí vaše zažívání. Znamenitý čaj pro dlouhé večery s těmi nejbližšími.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Dong Ding Traditional Winter 2007-08
Dong Ding Traditional Winter 2007-08
Dong Ding Traditional Winter 2007-08
tea