head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Dong Ding Hong Shui Chin Shin Yong Long 2013 / Oolong Formosa
Charakteristika
Světle až a tmavě hnědý list stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti čočky. Řapíky jsou téměř vytříděné. Velmi příjemně vonících po pečeném chlebu, povidlech a lehce i po květinách. Sklizeň: Ruční, 30. listopadu 2013. Zpracování: Původní tradiční, ruční, oxidace 40%, pečení středně silné tradiční na dřevěném uhlí. Kultivar: Chin Shin - Měkký řapík. Oblast: Vesnice Yong Long, Dong Ding, cca 800 m. n. m. Moc dobrý čaj.
Příprava
Přibližně 4 g lístků na 100 ml, zhong nebo konvičku zalijeme vodou o teplotě kolem 95 °C. Louhujeme 15, 10, 25, 45s......  Nálevů připravíme tak 6. 
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle hnědá až žluto oranžová. Vůně je jemná, pečená, lehce perníková, květinově povidlová a svěží. Chuť je jemná, plná, pečeně sladká, lehce povidlová. Stopa kakaa, tropického ovoce a květů. Dozvuk je ušlechtilý, delší, ušlechtilý, velmi příjemný a plný. Evokuje sladkost v ústech.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2014 byla 1476 Kč za 100 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík. Pohladí vaše zažívání. Znamenitý čaj pro dlouhé večery s těmi nejbližšími.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
DongDingYongLong2013
DongDingYongLong2013
DongDingYongLong2013
tea