head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yongchun Fo Shou Tanbei 2014 / Čínský oolong
Charakteristika
Světle až tmavě hnědý celý větší list, lehce zpřehýbaný, stočený do nepravidelných tvarů s delším kouskem větvičky. Velmi příjemně vonící, květinově, lehce po pečeném žitném chlebu a sušeném ovoci. Vynikající kvalita listu i zpracování. Kultivar: Fo Shou - Buddhova dlaň, stáří 60-100 let, organické pěstování. Sklizeň: Ruční, Jaro 2014. Silněji oxidovaný a silně pečený na dřevěném uhlí. Oblast: Jung Chun, provincie Fujian. Mistr: Liou Siao Pin Vynikající čajík, rozhodně zkuste. Vhodný také k archivaci.
Příprava
Přibližně 6 g lístků na 150 ml zalijeme vodou o teplotě kolem 95 °C. Louhujeme tak 30s až 2 minutky a více nebo na kung-fu způsob. Nálevů připravíme 5 i více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle až světle hnědá až hnědá. Vůně je jemná, vznešená květinová, velmi příjemně pražená. Chuť je harmonická, nasládlá, plná, po pečeném chlebu s květinově ovocným povidlovým dozvukem, cítíme i hrozinky a sušené švestky. Dozvuk je sládnoucí, pečený, delší, velmi osvěžující.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2015 byla cca 281 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Výborný čaj pro slavnostní chvíle. Prakticky nelze přelouhovat. Vynikající na přemýšlení nebo když chce být člověk sám. Navozuje velmi vznešenou náladu. Ovlivňuje 2., 3. a 6. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě,  jako nálev a vylouhované lístky.
Foshou2014

Foshou2014
tea