head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Gi Lai Chin Shin Gao Shan, 2011 / Oolong Formosa
Charakteristika
Světle až a tmavě hnědý list stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti čočky. Velmi příjemně vonících po ovoci, povidlech a květinách. Třída: AAA. Sklizeň: Ruční, 10. květen 2011. Kultivar: Chin Shin - Měkký řapík. Oblast: Gi Lai Shan, zahrada 2200 metrů n. m. Zpracování: Kompletně ruční, oxidace 25%, lehké tradiční pečení. Producent: Privátní. Vynikající vysokohorský oolong.
Příprava
Přibližně 4g lístků na 100ml, zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C.  Louhování 15, 10, 25, 40s... Připravujeme na Kung-Fu způsob nálevů je asi šest.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto oranžová s hnědým nádechem. Vůně je jemná, lehce pečená, lehce květinová, povidlová, ovocná, kořeněná a neuvěřitelně svěží. Chuť je jemná, plná, příjemně sladká, lehce povidlová, krémově ovocná a květinová. Dozvuk je sládnoucí, delší, ušlechtilý, velmi příjemný, plný a lehce květinový.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 1500Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík. Pohladí vaše zažívání. Znamenitý čaj pro dlouhé večery s těmi nejbližšími.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Gi Lai Chin Shin
Gi Lai Chin Shin
Gi Lai Chin Shin
tea