head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Gue Fei, Dong Ding 2009 / Zelené perly draka, Formosa oolong
Charakteristika
Světle až a tmavě-hnědý list i se zeleným odstínem a bílým tipsem, stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti čočky. Velmi příjemně vonících po pečeném chlebu, povidlech a lehce i po květinách. Sklizeň: Ruční, jaro 2009. Zpracování: Původní tradiční, ruční. Oblast: Formosa, město Luku. Čajové lístky jsou napadeny muškou Empoasca formosana jako u čaje Peng Feng. Zajímavý a velmi dobrý čaj!
Příprava
Přibližně 6g lístků na 150 ml zhong nebo konvičku zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak kolem 1 minutky.  Nálevů připravíme tak 5. Nebo na Kung-Fu způsob nálevů je pak mnohem více, hlavně tento čaj si zaslouží dokonalou přípravu.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle hnědá až oranžová. Vůně je jemná, pečená, lehce balzamická, květinově povidlová a svěží. Chuť je jemná, plná, příjemně hořko sladká, lehce povidlová a ušlechtile nahořklá, lehce květinová. Dozvuk je ušlechtile nahořklý, později sládnoucí, delší, ušlechtilý, velmi příjemný a plný. Evokuje sladkost v ústech.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2009 byla 550Kč za 250g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík. Pohladí vaše zažívání. Znamenitý čaj pro dlouhé večery s těmi nejbližšími. Velmi dobrý pro klidné zažívání.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Gue Fei, Dong Ding 2009 / Zelené perly, Fromosa oolong
Gue Fei, Dong Ding 2009
Gue Fei, Dong Ding 2009
tea