head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Gue Fei Shan Lin Shi Chin Shin 2014 / Krásná konkubína, Formosa oolong
Charakteristika
Světle až tmavě hnědý list i se zeleným odstínem a bílým tipsem, zpřehýbaný drobnější lístek. Velmi příjemně vonících po pečeném chlebu, povidlech a lehce i po květinách. Čajové lístky byly záměrně ponechány napadené hmyzem Jacobiasca formosana. Kvalita: AAA. Sklizeň: Ruční, 15. dubna 2014. Zpracování: Původní tradiční, ruční, oxidace 45%, pečení je silnější. Oblast: Formosa, Shan Lin Shi 1500 m. n. m. Kultivar: Chin Shin - Měkký řapík, jméno Gui Fei - Krásná konkubína. Znamenitý čaj!
Příprava
Přibližně 5 g lístků na 100 ml zhong nebo konvičku zalijeme vodou o teplotě kolem 95 °C. Louhujeme tak kolem 30 s až kolem 1 minutky.  Nálevů připravíme tak 5. Nebo na Kung-Fu způsob nálevů je pak mnohem více, hlavně tento čaj si zaslouží dokonalou přípravu.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle hnědá až oranžová. Vůně je jemná, pečená, lehce balzamická, květinově povidlová se stoupou magnolií a svěží. Chuť je jemná, plná, příjemně lehce pečená, kořenitá, lehce povidlová a ušlechtile  na patře příjemně nahořklá. Dozvuk je ušlechtilý, později sládnoucí, delší, velmi příjemný a plný. Evokuje sladkost v ústech a chuť na další nálevy. :-)
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2014 byla 387 Kč za 25 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík. Pohladí vaše zažívání. Znamenitý čaj pro dlouhé večery s těmi nejbližšími. Velmi dobrý pro klidné zažívání.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
GuiFeiShanLinShi2014
GuiFeiShanLinShi2014
GuiFeiShanLinShi2014
tea